HAKKIMIZDA

 

     Firmamız 1996 yılında Antalya'da kurulmuş olup ana faaliyetleri içinde Tarım , İlaçlama , Hayvancılık , Gıda gibi ticari konularda hizmet vermektedir. Firmamızın ana faaliyet konusu tarım ürünleri ,fidan üretimi , meyve alım satım , fidan ihracatı , organik gıdalar gibi konularda daha yoğun çalışmaktadır. Firmamız sahibi ve yönetim kurulu başkanımız Mustafa YETENER olup aktif şekilde görevine devam etmektedir. 

 

      Firma olarak son 15 yılda meyve fidanı ve tüm tropik fidanlarının üretimine ağırlık vermiş bulunmaktayız. Firmamızın ürün yelpazesinde olan bazı fidanlar ;pikan cevizi, avokado, ejder meyvesi, mango, aronia, papaya ağaçkavunu, passiflora çarkıfelek, yıldız meyvesi, keçiboynuzu, gojibery, hünnap, dağ çileği, zeytin, incir, dut, elma, armut, kiraz, vişne, kayısı, erik, şeftali, nektarın, ayva, beşbıyık, ceviz, kestane, nar, defne, fındık, muz, antepfıstığı, siirtfıstığı, üzüm, portakal, limon, kamkat , şadok, greyfurt, mandalin  vb.

 

     Kaptan Tarım firması olarak şirket merkezimiz Antalya Kırcami Yalı caddesinde bulunmaktadır. Bu adresten tüm fidanlarınızı alabilir ve örnek bahçeleri görebilirsiniz. Şirket merkez ofisimiz ise Yeşilbahçe mahallesinde bulunmaktadır. Ayrıca firmamızın değişik illerde üretim parselleri bulunmaktadır. Gaziantep , Şanlıurfa, İzmir , Balıkesir Bandırma gibi illerde üretim ve deneme çalışmaları yapılmaktadır.

 

     Kaptan Tarım Avokado meyvesi, pikan cevizi meyvesi, ejder meyvesi ve ceviz çeşitlerinin toptan alım satım işlemini yapmaktadır. Vizyonumuz ülkemizde yetişen tüm tarım ürünlerinin halkımıza birinci elden ulaşması ve uygun fiyatlar ile halkımıza sunulmasıdır.

 

     Firma olarak sertifikalı ve hastalıktan arınmış kaliteli fidanlar üretip Türk tarımına katkıda bulunmaktayız. Kaptan Tarım kalitesi ile 81 il ve 6 yurtdışı ülkeye ihracat yapılmaktadır. Amacımız ihracatımızı arttırıp kalitemizle sektörün lideri olmaktır. Özellikle tropik bitki yelpazesinde Türkiye'nin en fazla ürün çeşidine sahip olan firmamız, yeni tür ve fidanları ülkemize getirip üretim çalışmaları yapmaktadır.